Kategorijos


  • Betoninės trinkelės
  • Klinkerinės trinkelės
  • Akmens trinkelės
  • Trinkelių klojimas

Betoninės trinkelės


5 centimetrų betoninės trinkelės naudojamos ten kur nebus važinėjama mašinomis, t.y. takeliams, kiemams, dviračių takams. 6 centimetrų storio trinkeles jau galima naudoti grindiniui, kuriuo važinės lengvieji automobiliai. 8-15 centimetrų trinkelės dažniausiai vadinamos "industrinėmis". Jos naudojamos kai grindiniu gali važiuoti sunkiasvorė technika, arba vyksta pastovus mašinų srautas, pvz. prekybos centrų aikštelės. Betoninės grindinio dangos storio pasirinkimas gali turėti didelę įtaką jo ilgaamžiškumui.

Betoninės trinkelės gaminamos su iškišomis šonuose. Jos reikalingos tam kad geriau paskirstytų apkrovas ir atsirastų tarpas tarp trinkelių jų užšlavimui. Mūsų kataloge, kaip ir visų didžiųjų gamintojų produkcijos matmenys pateikiami SU iškišomis. Išimtis - Betono mozaikos trinkelės GT 19-6 A ir 19-6 B.

Ne. Betoninės trinkelės gaminamos iš mišinio, kuriame yra kalkių. Trinkelės gavusios drėgmės išskiria kalkių nuosėdas į paviršių. Dėmės gali atsirasti trinkelių sandėliavimo metu, arba jas išklojus objekte. Kalkių nuosėdų dėmės pranyksta per porą sezonų ir yra laikinas reiškinys. Visų betoninių trinkelių gamintojų produkcija gali turėti baltų dėmių.

Klinkerinės trinkelės


Trimis aspektais: Mažesnis vandens įgeriamumas, Didesnis mechaninis atsparumas, Intensyvesnės ir ilgaamžikesnės spalvos.

Kuo daugiau trinkelės įgeria vandens, tuo mažesnis jų atsparumas šalčiui. Ledo kristalai po truputį ardo visas vandenį įgeriančias medžiagas, tad klinkeris įgeriantis mažai vandens yra ilgaamžiskenis.

Klinkerio trinkelės 3-5 kartus tvirtesnės už betonines trinkeles, žymiai geriau atlaiko aprovas, todėl gaminamos plonesnės.

Klinkerinių trinkelių spalva gaunama natūraliai deginant, tad spalvos ilgiau išlaiko intensyvumą ir neblunka.

Akmens trinkelės


Akmens trinkelės parduodamos didmaišiais po toną. Vienoje tonoje gali būti apie 4,5 m2 10x10x10 cm trinkelių, ir apie 9 m2 10x10x5 cm trinkelių. Skaldytos akmens trinkelės turi gana didelius išmatavimų nuokrypius, dėl netaisyklingų kraštinių, todėl geriausia užsisakyti trinkelių su rezervu.

Jos ilgaamžiškesnės, nes gaminamos apdorojant gryną akmenį. Taip pat turi grubesnį, geresniu sukibimu pasižymintį paviršių. Jos labiau dekoratyvios už kitas trinkeles. Pagrindiniai du minusai - didesnė kaina ir sudėtingesnis klojimas.

Trinkelių klojimas


Standartiniai pagrindų trinkelėms sluoksniai: Sutankintas žvyras/smėlis 30 cm, sutankinta skalda 25-35 cm, dolomito atsijos 4-5 cm, trinkelių grindinys.  Galima papildomai įrengti geotekstilės sluoksnį, kuris dar labiau sumažina sluoksnių deformacijas. Daugiau apie pagrindų paruošimą rasite ČIA

Taip, turi. Kuo geriau trinkelės perduoda apkrovas viena kitai, tuo mažesnė fizinių pažeidimų tikimybė. Tvirčiausias raštas standartinėms 200x100 mm trinkelėms - "Eglutė". Daugiau apie klojimo raštus rasite ČIA

Prie konkretaus lenkto bortelio esantį koeficientą R padauginkite iš 8. Pvz. R 3 x 8 - Ratui sudaryti reikės 24 bortelių, puslankiui 12 ir t.t. Plačiau apie tai rasite ČIA

Standartinis laiptų pakopos aukštis yra – 15-17 cm, o jos plotis 30-40cm.

Siektinas žmogaus žingsnio ilgis yra nuo 62 iki 65 cm.

Galima taikyti tokią formulę: 2 x pakopos aukštis + laiptelis = žingsnio ilgis.

Plačiau

Top