Teisingas nuogrindos įrengimas

In: Naudingi straipsniai - Trinkeles.lt On: Monday, March 13, 2017

Išvenkite drėgstančio rūsio ir pažaliavusios pamato apdailos

pamatu nuogrindos irengimas trinkeles sk

Kad Jūsų namo pamatas neatrodytų kaip aukščiau esančioje nuotraukoje, reikalinga tvarkingai įrengti nuogrindą aplink pamatą.

Nuogrinda gali būti sujungta kartu su takeliu aplink namą arba būti kaip atskiras elementas, kai pvz. ribojasi su veja.

Nuogrindos būna dviejų tipų:

Uždaros - drėgmę dalinai nuvedančios

Atviros - kvėpuojančios ir drėgmę sugeriančios

.

Uždara nuogrinda dažniausiai suformuojama iš trinkelių arba asfalto. Bet kokiu atveju patartina palikti deformacinį tarpą iki pamato apdailos ir  suformuoti nuolydį nuo 2 procentų ir daugiau. Privalumas, kad uždara nuogrinda didžiąją dalį drėgmės nuveda nuo pamato. Uždaros nuogrindos pagrindinis trūkumas - krintančio lietaus taškymas ant pamato apdailos. Atsimušanti drėgmė gali kenkti pamato apdailai. Pavaizduota žemiau esančiame paveiksle. Taip pat tokia nuogrinda yra linkusi labiau apaugti samanomis, kerpėmis. Trinkelės ar asfaltas turi grubų paviršių prie, kurio lengvai limpa purvas sudarantis palankią terpę augmenijai veistis. Uždara nuogrinda labiau tinkama kai prie pamato nėra įrengta drenažo ir hidroizoliacijos sistema, kad kuo daugiau vandens būtų nuvedama toliau nuo cokolio.

Antrojo tipo nuogrinda dažniausi daroma taip: cokolis, lygaus paviršiaus akmenukai, bortelis ar atitvaras, trinkelės/asfaltas. Atvirą - vėdinamą nuogrindą geriausia įrengti iš apvalių, lygaus paviršiaus akmenukų (žvirgždo). Lygus akmenukų paviršius sunkiau aplimpa purvu ir neleidžia kauptis augmenijai. Iš akmenukų suformuotas paviršius puikiai sugeria lietaus vandenį ir neleidžia jam taškytis ant cokolio apdailos. Tokio tipo nuogrinda labiau tinkama kai yra naujai įrengta pamato hidroizoliacija ir drenažas.

Naudokite 30-60 mm skersmens lygaus paviršiaus akmenukus

Akmenukų supilkite 25-30 cm storiu

Rekomenduojamas nuogrindos plotis 40-60 cm

Kuo sienos šiltinimo sluoksnis labiau išsikišęs nuo cokolio tuo platesnę nuogrindą įrenkite.

Nuotraukų šaltinis - Kauno Šilas

Komentarai

Palikite komentarą

Top