Kaip išsirinkti trinkeles?

In: Naudingi straipsniai - Trinkeles.lt On: Wednesday, April 20, 2016

Kokia trinkelė geriausiai tinka mano kiemui? - Atsakome

Stačiakampė ar nestandartinės formos trinkelė?

Kvadratinės arba stačiampės trinkelės vadinamos standartinio dydžio (išmatavimų trinkelėmis). Jos tinkamos kiemams, takeliams, terasoms ir kitiems grindinio plotams kur jos nebus veikiamos didžiulių apkrovų. Nestandartinių formų kaip kaulo formos, arba banguotos sigmos formos trinkelės pasižymi tvirtesniu sukibimu tarpusavyje ir didelių apkrovų atlaikymu. Tokių formų trinkelės klojamos ir privačiuose kiemuose kai pageidaujama nestandartinio rašto. Nors ir su standartinių formų (200x100x50) trinkelėmis klojant juos specialiu raštų kaip "eglutė" galima gauti labai tvirtą grindinio surišimą. Akmens tinkelių forma išgaunama skaldant natūralų akmenį, tad jų išmatavimai turi gana didelius svyravimus, tačiau dažniausiai yra kūbo formos.

Spalvota trinkelė?

Klinkerinės trikelės savo spalvą išgauna deginimo procese ir gali būti nuo šviesios smėlio spalvos iki anglies juodumo. Akmens trinkelių spalvų gama gana siaura. Dažniausiai gaminami pilki, rausvi ir juodi gaminiai. Betoninių trinkelių spalva išgaunama įmaišant pecialių dažų į mišinį. Tad betoninių trinkelių spalvų gama gana palti - nuo baltos iki juodos. Taip pat betoninių trinkelių spalvos gali būti maišomos vienoje trinkelėje kai pusė trinkelės pvz. rudos spalvos, o kita pusė juodos. Toks metodas vadinamas colormix.

Kokio storio trinkelė reikalinga?

Privačiose valdose:

Takams ir takeliams, terasoms - nuo 5 cm betoninės trinkelės, nuo 4,5 cm klinkerinės trinkelės, nuo 3 cm akmens trinkelės

Grindinio dalims ant kurių važiuos lengvasis transportas - nuo 6 cm betoninės trinkelės, nuo 4,5 cm klinkerinės trinkelės (atlaiko didesnes apkrovas), nuo 5 cm akmens trinkelės.

Pramonių ir komercinių objektų grindinio reikalavimus apkrovoms numato konstruktoriai. Dažniausiai klojamos betoninės trinkelės nuo 8 cm storio iki 15 cm.

Trinkelių kaina?

Pigiausias trinkelių variantas yra betoninės trinkelės. Jos mūsuose ir populiariausios. Tačiau tai nereiškia, kad pigiausios yra prasčiausios. Dauguma gamintojų gamina vibropresavimo būdu ir trinkelės atitinka visus keliamus reikalavimus grindiniui. Svarbu pagrindas ir tinkamas trinkelių storis. Trinkelių kaina svyruoja nuo 7,50 eur už 5 cm storio trinkeles ir nuo 9 eur už 6 cm storio trinkeles.

Antra trinkelių grupė pagal kainą, tai akmens trinkelės. Tiesa jos dažniausiai naudojamos tik kaip papildoma estetinę funkciją turinčios trinkelės. Jomis retai klojami dideli plotai, dažniausiai pagražinami kiemo kraštai, takeliai. Kaina prasideda nuo 18 Eur už m2.

Brangiausios tačiau daugiausia privalumų privačių kiemų dangai turinčios trinkelės - klinkerio trinkelės. Estetika, patvarumas ir patikimumas. Kaina prasideda nuo 27 eur už m2.

Tikimės, kad mūsų patarimai Jums buvo naudingi. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės el. paštu - info@trinkeles.lt

Komentarai

Palikite komentarą

Top