Laiptų pakopos iš trinkelių

In: Naudingi straipsniai - Trinkeles.lt On: Wednesday, November 2, 2016

Taisyklės kaip teisingai įrengti laiptų pakopas iš trinkelių?

Laiptai turi didelę įtaką viso namo estetiniam vaizdui. Tinkamai suplanuoti ir estetiškai gražūs laiptai bus tikra namo vizitinė kortelė. Tačiau nepatartina persistengti. Iš tų pačių kaip ir išklotas kiemas trinkelių sumontuoti laiptai atrodys daug geriau negu margi ar kitos spalvos laiptai. Žinoma, tinkamai suderinus kiemo ir laiptų spalvas galima gauti gerą rezultatą.

Kaip pagrindą laiptams ant kurių bus klijuojamos trinkelės galima paruošti dviem populiariausiais būdais:

  1. Vienos pakopos laiptams galima sukloti vejos ar gatvės bortus kaip klojinius, juos užbetonuoti ir ant višaus klijuoti trinkeles.

  2. Daugiau nei vienos pakopos laiptams pilnai betonuojamas pagrindas su armavimu.

Trinkelės prie betoninio pagrindo klijuojamos lauko elastiniais plytelių klijais.

Svarbiausias aspektai planuojant laiptus yra tinkamas pakopų kiekis, aukštis ir laiptelio plotis. Tinkamai apskaičiavus laiptai bus patogūs lipti, atrodys estetiškai, nebus griozdiški.

Standartinis laiptų pakopos aukštis yra – 15-17 cm, o jos plotis 30-40cm.

Siektinas žmogaus žingsnio ilgis yra nuo 62 iki 65 cm.

Galima taikyti tokią formulę: 2 x pakopos aukštis + laiptelis = žingsnio ilgis.

Kuo aukštesnė pakopa, tuo trumpesnis laiptelis, ir atvirkščiai.

Kiekviena laiptų pakopa turi būti šiek tiek pasvirusi pirmyn, kad lietaus vanduo nutekėtų greičiau. Taip mažiau vandens susigers į trinkeles ir bus sumažintas paslydimo pavojus šalant. Laiptų pakopos per plotį turi visada išlikti visiškai horizontalūs. Įrengdami pakopas iš trinkelių perkeiskite jas, kad nesigautų ištisinių siūlių. Taip pakopos taps tvritesnės ir bus pasaugotos nuo persistūmimo.

Laiptų pakopoms venkite naudoti poliruoto paviršiaus akmenis (granitą, bazaltą). Geriausiai rinkitės betonines, klinkerines ar skaldyto akmens trinkeles. Kai kurie akmens gamintojai turi specialiai išpjautas laiptų pakopas su grioveliais padidinančiais sukibimą.

Pasistenkite įrengti laiptų aikštelėje groteles nusivalyti batams. Taip į namus neprisineš purvas. Įrenkite stogelį, kad tiesiogiai nelytų ant trinkelių ir nuveskite vandenį.Komentarai

Palikite komentarą

Top