Paruošti pagrindą trinkelėms?

In: Naudingi straipsniai - Trinkeles.lt On: Wednesday, April 20, 2016

Grindinio trinkelių (betoninių, klinkerio ar akmens) grindinys tarnaus ilgiau ne tik dėl kokybiškų trinkelių pasirinkimo. Ne ką mažiau svarbus aspektas yra tinkamas pagrindų paruošimas.

Svariausi dalykai yra:

  • Grunto sudėtis

Molingas gruntas užlaiko vandenį aukštesniuose sluoksniuose, o smėlingas priešingai, puikiai drenuoja vandenį į gilesniuosius sluoksnius. Pakeliant sklypą ir privežant papildomo grunto venkite didelių betono, plytų ar kitų didelių gabalų. Jie neleis gerai sutankinti grunto.

  • Grunto sutankinimas

Pirminis pagrindo sluoksnis turi būti tinkamai sutankintas. Nesutankintas gruntas neatlaikys apkrovų, gali būti išplautas vandens, dėl ko gali atsirasti duobės.

  • Vandens drenavimas

Esant aukštiems gruntiniams vandenims, patartina įrengti papildomą drenažą.

  • Nuolydžiai

Svarbu apgalvoti kur suvesti kiemo nuolydžius, ar tai būtų latakai ar tiesiog nuvedimas į sklypo ribą. Tinkami nuolydžiai neleis susidaryti baloms.

  • Tinkami pagrindų sluoksniai

Pateikiame tipinio pagrindo paruošimo sluoksnius grindiniui ant kurio gali važiuoti lengvosios mašinos:

1. Tvirtas, nukastas pagrindas

2. Žvyras/smėlis 30 cm

3. Skalda 15 cm

4. Dolomito atsijos (akmens dulkės) - 4-5 cm

5. Trinkelių grindinys

Pirmiausia reiketų nukasti nepatvarų žemės sluoksnį - agalinį sluoksnį, molingą sluoksnį, iki tol kol pasieksite tvirtą pagindą. Turėkite omenyje, kad nukasimas tyri būti minimum 30-35 cm žemiau būsimos trinkelių dangos. Pagrindas tinkamai sutankinamas.

Toliau pilamas laikantysis arba filtruojantysis sluoksnis. Tam geriausiai tinka skalda, kurios reikėtų 15-25 cm ten kur vaikščios pėstieji, ir 25-35 ten kur važiuos lengvosios mašinos. Šis sluoksnis taip pat sutankinamas. Šie du sluoksniai turėtų būti formuojami iš karto su 2- 2,5 procentų nuolydžiu.

Po to užpilamas grindinio paklotas. Dažniausiai tam naudojamos granito atsijos. Laisvame (nesutankintame) būvyje jų reikia apie 4-5 cm. Atsijos sutankinamos kartu su jau paklotomis trinkelėmis.

Tikimės, kad mūsų patarimai Jums buvo naudingi. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės el. paštu - info@trinkeles.lt

Komentarai

Palikite komentarą

Top