Paruošti pagrindą trinkelėms?

In: Naudingi straipsniai - Trinkeles.lt On: Wednesday, April 20, 2016

Grindinio trinkelių (betoninių, klinkerio ar akmens) grindinys tarnaus ilgiau ne tik dėl kokybiškų trinkelių pasirinkimo. Ne ką mažiau svarbus aspektas yra tinkamas pagrindų paruošimas.

Svariausi dalykai yra:

  • Grunto sudėtis

Molingas gruntas užlaiko vandenį aukštesniuose sluoksniuose, o smėlingas priešingai, puikiai drenuoja vandenį į gilesniuosius sluoksnius. Pakeliant sklypą ir privežant papildomo grunto venkite didelių betono, plytų ar kitų didelių gabalų. Jie neleis gerai sutankinti grunto.

  • Grunto sutankinimas

Pirminis pagrindo sluoksnis turi būti tinkamai sutankintas. Nesutankintas gruntas neatlaikys apkrovų, gali būti išplautas vandens, dėl ko gali atsirasti duobės.

  • Vandens drenavimas

Esant aukštiems gruntiniams vandenims, patartina įrengti papildomą drenažą.

  • Nuolydžiai

Svarbu apgalvoti kur suvesti kiemo nuolydžius, ar tai būtų latakai ar tiesiog nuvedimas į sklypo ribą. Tinkami nuolydžiai neleis susidaryti baloms.

  • Tinkami pagrindų sluoksniai

Pateikiame tipinio pagrindo paruošimo sluoksnius grindiniui ant kurio gali važiuoti lengvosios mašinos:

1. Tvirtas, nukastas pagrindas

2. Žvyras/smėlis 30 cm

3. Skalda 15 cm

4. Dolomito atsijos (akmens dulkės) - 4-5 cm

5. Trinkelių grindinys

Pirmiausia reikėtų nukasti nepatvarų žemės sluoksnį - augalinį sluoksnį, molingą sluoksnį, iki tol kol pasieksite tvirtą pagindą. Turėkite omenyje, kad nukasimas tyri būti minimum 40-45 cm žemiau būsimos trinkelių dangos. Pagrindas tinkamai sutankinamas.

Toliau pilamas laikantysis sluoksnis žvyras / smėlis 25-35 cm ten kur vaikščios pėstieji, ir 35-45 cm ten kur važiuos lengvosios mašinos. Po to pilama skalda. Šis sluoksnis taip pat sutankinamas.

Po to užpilamas grindinio paklotas. Dažniausiai tam naudojamos granito, dolomito arba akmens atsijos. Laisvame (nesutankintame) būvyje jų reikia apie 4-5 cm. Atsijos sutankinamos kartu su jau paklotomis trinkelėmis.

Tikimės, kad mūsų patarimai Jums buvo naudingi. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės el. paštu - info@trinkeles.lt

Komentarai

Palikite komentarą

Top